دانلود کتاب زبور داوود


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۳۱ شهریور ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
33 مگابایت
تعداد صفحات
110 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
259 بازدید
۲۰,۰۰۰ تومان ۱۲,۰۰۰ تومان

 

کتاب مزامیر که به زبور داوود نیز شهرت دارد، یکی از دلپذیرترین کتب «کتاب مقدس» است. این کتاب مجموعه‌ای است از شعر و سرود که بزبانی شیوا، روحیات و رویدادهای تاریخی قوم یهود را بیان می‌کند. بیشتر بخشهای این کتاب در زمان داود پادشاه و کمی بعد از آن نگارش یافته است. «زبور داود» را قوم یهود پس از بازگشت از اسارت بابل، بعنوان کتاب سرود بکار می‌برد. هفتاد و دو مزمور را داود نوشته؛ دو مزمور را سلیمان، دوازده مزمور را آساف، ثه مزمور را خاندان قورح و بالاخره یک مزمور را موسی برشته تحریر درآورده.

دانلود کتاب زبور داوود

کتاب مزامیر حضرت داوود :

مزامیر روحیات مردم را در هنگام شادی و غم بیان می‌کند. از این کتاب میفهمیم که در هر روحیه و حالتی که باشیم می‌توانیم قلب خود را بسوی خدا بگشاییم و با وی راز و نیاز کنیم. همچنین، در این کتاب با سرودهای زیبای پرستش خدا آشنا می‌شویم.

مطالب این کتاب به خواننده کمک می‌کند تا نه فقط مشکلات خود را با خداوند در میان بگذارد بلکه او را برای نعمتهایش ستایش کند. موضوع اصلی کتاب مزامیر «پرستش» است. این واژه بیش از ۲۰۰ بار در این کتاب بکار رفته؛ توکل و واژه‌های مشابه، ۵۷ بار. آیه کلیدی این کتاب را می‌توان در ۱۵۰: ۶ یافت: «هرکه جان در بدن دارد خداوند را ستایش کند! خداوند را سپاس باد!»

بنا بر قرآن، کتاب آسمانی مسلمانان و روایت‌های اسلامی زبور کتابی است که آیات آن بر داوود پیامبر نازل گشته. این کتاب به زبان عبری بوده و تمام آن شامل دعا، نیایش و پند است. این کتاب پس از تورات نازل شده است.

کتاب زبور داوود :

کتاب مزامیر جایگاه مهمی در قانون کتاب مقدس، به ویژه در عهد عتیق دارد. مزامیر متشکل از 150 شعر، بیان عمیق روح انسان و ارتباط آن با الهی را به تصویر می‌کشد. علاوه بر این، بسیاری از این سخنان منظوم منسوب به حضرت داوود است که سراینده اکثر اشعار کتاب زبور به شمار می‌رود.

به‌عنوان یک شخصیت کلیدی در کتاب مقدس عبری، تجربیات و رابطه داوود با خدا به‌عنوان پس زمینه مزمورهایی است که او سروده است. تأثیر زبور حضرت داوود فراتر از اعمال مذهبی و در حوزه‌های مختلف دیگر است.

در طول تاریخ، این اشعار الهام بخش آثار هنری، موسیقی و ادبیات بیشماری بوده است. آهنگسازانی مانند یوهان سباستین باخ و جورج فردریک هندل مزامیر را به موسیقی تنظیم کرده‌اند و شاهکارهای ماندگاری مانند «مسیح» خلق کرده‌اند. هنرمندان به دنبال این بوده‌اند که احساسات و روایت‌های بیان شده در مزامیر را از طریق بازنمایی‌های بصری به تصویر بکشند و این اشعار مقدس را بیشتر جاودانه کنند.

حضرت داوود:

علاوه بر این، مزامیر حضرت داوود مایه تسلی و آرامش افراد در مواقع آزمایش و ناامیدی است. بیان خام و صادقانه احساسات آنها فضایی را برای افراد فراهم می‌کند تا با احساسات خود ارتباط برقرار کنند و با این باور که در مبارزات خود تنها نیستند، اطمینان پیدا کنند.

این جهانی بودن احساسات که از طریق مزامیر منتقل می‌شود به آنها اجازه می‌دهد تا از زمان و مرزهای فرهنگی فراتر رفته و آنها را در طول تاریخ برای مردم مرتبط و مرتبط سازد. در خاتمه، مزامیر حضرت داوود جایگاهی مرکزی در قانون کتاب مقدس به خود اختصاص داده است. تجربیات شخصی داوود، اشتیاق عمیق و اتکا به امر الهی در این گفته‌های شاعرانه به تصویر کشیده شده است.

مزامیر از طریق مضامین اشتیاق، اعتماد، و عبادت جمعی، با افراد در فرهنگ‌ها و دوره‌های زمانی طنین‌انداز می‌شود. تأثیر آنها فراتر از اعمال مذهبی است و آثار هنری، موسیقی و ادبیات الهام بخش در طول تاریخ است. علاوه بر این، مزامیر برای کسانی که آزمایش‌ها و مصیبت‌های خود را تجربه می‌کنند، تسلی و آسایش می‌دهد، و بار دیگر بر ماهیت جهانی شرایط انسانی و قدرت پایدار ایمان تأکید می‌کند.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: