دانلود کتاب پیدایش پی دی اف فارسی


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۲۲ شهریور ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
13 مگابایت
تعداد صفحات
869 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
266 بازدید
۱۵,۰۰۰ تومان ۱۲,۰۰۰ تومان

 

پیدایش اولین کتاب مقدس عبری و عهد عتیق مسیحی است. این متن هم در یهودیت و هم در مسیحیت به‌عنوان یک متن اساسی در نظر گرفته می‌شود، زیرا بینش‌هایی را در مورد منشأ جهان، انسانیت و رابطه بین خدا و بشریت ارائه می‌دهد. این کتاب به دو بخش اصلی تقسیم شده است: پیدایش 1-11، که آفرینش جهان و تاریخ اولیه بشریت را در بر می‌گیرد، و پیدایش 12-50، که بر زندگی پدرسالاران و ریشه‌های قوم اسرائیل تمرکز دارد.

دانلود کتاب پیدایش

مضمون کتاب پیدایش:

کتاب «پیدایش»، همانگونه که از اسمش پیداست، از پیدایش عالم هستی سخن می گوید. در این کتاب میخوانیم که چگونه خدا دنیا را می آفریند، چگونه انسان را خلق می کند و او را در محیطی کامل و زیبا قرار میدهد، چگونه گناه وارد جهان میشود و سرانجام چگونه خدا برای نجات انسان گناهکار چاره ای می اندیشد. مطالبی که در این کتاب آمده عبارت است از آغاز تاریخ بشر، آغاز هنر و صنایع دستی، چگونگی پیدایش زبانها و قومهای گوناگون.

فصل اول پیدایش، داستان چگونگی آفرینش را ارائه داده و خدا را به‌عنوان خالق همه چیز معرفی می‌کند. خداوند در هفت روز، آسمان‌ها، زمین، گیاهان، حیوانات و در نهایت بشریت را می‌آفریند. این روایت بر قدرت و اقتدار خداوند و نیز حسن خلقت تأکید دارد. همچنین بر نقش منحصر به فرد بشریت نیز در مراقبت از زمین تأکید می‌کند.

فصل دوم کتاب شرح خلقت دوم را ارائه می‌دهد که به‌طور خاص بر خلقت آدم و حوا تمرکز دارد. این روایت رابطه صمیمانه بین خدا و بشریت و کرامت ویژه‌ای را که به انسان اعطا می‌شود برجسته می‌کند. همچنین مضامین گناه و نافرمانی انسان را معرفی می‌کند، زیرا اولین مرد و زن از درخت ممنوعه میوه می‌خورند و در نتیجه از باغ عدن اخراج می‌شوند.

آغاز آفرینش:

پیدایش 3-11 تاریخ اولیه بشریت را شامل می‌شود، از جمله داستان‌هایی مانند قابیل و هابیل، طوفان و برج بابل. این روایات عواقب گناه و نافرمانی و نیز انحطاط اخلاقی و معنوی بشریت را بررسی می‌کنند.

در پیدایش 12، تمرکز به داستان ابراهیم، که پدرسالار قوم اسرائیل می‌شود، تغییر می‌کند. ابراهیم برگزیده خداست و نوادگانی به تعداد ستارگان وعده داده است. از طریق ابراهیم، خداوند عهد و پیمانی را می‌بندد، پیمانی مقدس که اساس رابطه بین خدا و بنی اسرائیل را تشکیل می‌دهد. این عهد شامل وعده‌های زمین، برکت و نقش ویژه برای بنی اسرائیل در جهان است.

پیدایش کتاب مهمی است که بینش‌هایی را در مورد منشاء جهان، انسانیت و رابطه بین خدا و بشریت ارائه می‌دهد. این کتاب از طریق گزارش‌های خلقت، داستان‌های آدم و حوا، و روایت‌های پدرسالارانه، پایه‌ای را فراهم می‌کند که بقیه روایت کتاب مقدس بر آن بنا شده است. مضامین وفاداری خداوند، خطاپذیری انسان، و اهمیت ایمان و عهد را بررسی می کند. به این ترتیب، پیدایش همچنان منبع الهام، راهنمایی و بازتاب الهیاتی برای یهودیان و مسیحیان است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: