دانلود کتاب سماع


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۱ تیر ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
3 مگابایت
تعداد صفحات
40 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
315 بازدید
۱۵,۰۰۰ تومان ۱۰,۰۰۰ تومان

 

کتاب “سماع” نوشته‌ی دکتر جواد نوربخش، کتابی است درباره ی هنر شنیداری و توانایی شنیدن با دقت و احساس. این کتاب به بررسی علمی و فلسفی شنیداری، تأثیر آن بر زندگی انسان، روش‌های تقویت شنیدار و توانایی‌های شنیداری در هنر و موسیقی می‌پردازد. این کتاب اثر دکتر جواد نوربخش، یکی از مهمترین کتاب‌هایی است که درباره‌ی خصوصیات و موانع شنیداری نوشته شده است. در این کتاب، نویسنده با ارائه مثال‌های واقعی و دقیق، بر پایه‌ی تجربیات خود و نظریات پزشکی، بررسی کاملی از مسائل شنوایی و چگونگی پردازش صدا در مغز ارائه می‌دهد.

دانلود کتاب سماع از دکتر جواد نوربخش

 

در این کتاب، نویسنده به بررسی مسائلی همچون خرگوشگی، صدای آنفلوانزایی، ندرت بودن شنوایی کار می‌کند و این موارد با مشاهده و آزمایش مورد بررسی قرار می‌گیرند. پس از بررسی مسائل مختلف، نویسنده به یافته‌های او درباره‌ی کیفیت شنوایی و روند پردازش صدا در مغز می‌پردازد. این کتاب، یک راهنمای عملی برای مراقبت از شنوایی و تبیین مسائلی است که ممکن است در زندگی وجود داشته باشد. با خواندن این کتاب، می‌توانید بهتر برای مراقبت از شنوایی خود و دیگران تجهیز شوید و به‌طور کلی، اطلاعات کافی برای درک بهتر مسائل شنوایی در اختیار داشته باشید.

 

خلاصه‌ای از کتاب سماع:

سماع، گوش دل فرا داشتن به اشعار و الحان و اهنگ‌ها و نغمه‌های موزون است؛ درحال جذبه و بیخودی. سماع را دعوت حق خوانند، و حقیقت سماع را بیداری دل دانند و توجه آن را بسوی حق انگارند. صوفی درحال سماع پشت پا به هردو جهان میزند و جز حق همه چیز را به آتش عشق میسوزاند. سماع آتش محبت را تیزتر میکند و گوینده و شنونده را به هم نزدیک و نزدیکتر میسازد. تاجایی که خواننده و نیوشنده یکی میشوند. عالم ملکوت عالم حسن و جمال است، و هرجا حسن و جمال است، تناسب است و یا بهتر بگوئیم هررچه موزون است از تناسب مایه دارد و بنابراین نموداری از عالم ملکوت دارد.

 

این وجد و سماع ما مجازی نبود   وین رقص که میکنیم بازی نبود

با بیخبران بگو که ای بی‌خردان  بیهوده سخن به این درازی نبود

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: