دانلود کتاب السر الجلیل


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۶ شهریور ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
6 مگابایت
تعداد صفحات
15 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
244 بازدید
۱۵,۰۰۰ تومان ۱۲,۰۰۰ تومان

کتاب السر الجلیل به زبان عربی نوشته شده و از جمله کتاب های کمیاب، ارزشمند و قدیمی در باب علوم غریبه می‌باشد. علوم خفیه یا علوم غریبه یکی از دو شاخه «علوم» در تقسیمات قدیمی دانش ‌ها در نظام آموزش مدارس اسلامی بوده ‌است. شاخه دیگر، یعنی علوم جلیه، به طب و منطق و هندسه و غیره مربوط است و قوانین مشخصی داشت و در کتاب‌‌ها نوشته و در مکاتب تدریس می‌‌شد، ولی علوم خفیه که علوم غریبه نیز نامیده می‌‌شوند به نیروهای مافوق طبیعت می ‌پردازد و اسرار آن در نزد عالمانش پنهان می ‌ماند.

دانلود کتاب السر الجلیل

کتاب السر الجلیل :

در طول تاریخ، بشر همواره مجذوب ناشناخته‌ها بوده و از تمدن‌های باستانی تا دوران مدرن، پیگیری‌های بی‌وقفه‌ای برای کشف اسرار جهان وجود داشته است. این جست و جو موجب پیدایش علوم زیادی شده است که برخی از آنها عجیب و برخی دیگر به‌عنوان علوم مخفی شناخته می‌شوند. این زمینه‌های مطالعاتی به بررسی قلمروهایی فراتر از دانش علمی سنتی می‌پردازند و درک ما از جهان را به چالش می‌کشند و مختصرا به شاخه‌های زیر تقسیم بندی می‌شوند.

این کتاب به زبان عربی می باشد

علوم غریبه و علوم مخفی :

یکی از رشته‌های جذاب، کیمیاگری است که در مصر باستان ظهور کرد و بعدها در قرون وسطی رایج شد. کیمیاگران به دنبال تبدیل فلزات پایه به فلزات گرانبها مانند طلا بودند و در عین حال امیدوار بودند که سنگ فلسفی اسطوره‌ای را کشف کنند، ماده‌ای که قادر به اعطای زندگی ابدی است. اگرچه نتایج آنها تا حد زیادی ناموفق بود، کیمیاگران پایه و اساس شیمی مدرن را بنا نهادند.


فیزیک کوانتوم، اگرچه لزوماً یک علم غریبه و مخفی نیست، اما اغلب برای افراد عادی عجیب و گیج کننده به‌نظر می‌رسد. این رشته شهود و عقل سلیم ما را به چالش می‌کشد و دنیایی از احتمالات، دوگانگی موج-ذره و درهم تنیدگی را توصیف می‌کند. اکتشافات آن انقلابی در درک ما از جهان ایجاد کرده است و نشان می‌دهد که واقعیت همیشه آنطور که به‌نظر می‌رسد نیست.

و در پایان، علوم غریبه و پنهان نگاهی اجمالی به اسرار فراتر از دانش علمی متعارف دارند. از هنرهای باستانی طالع بینی و کیمیاگری گرفته تا زمینه‌های جدیدتر فیزیک کوانتومی و فراروان شناسی، این رشته‌ها درک ما از جهان را به چالش می‌کشند و ما را برمی‌انگیزند تا محدودیت‌های آنچه شناخته شده را زیر سوال ببریم.

در حالی که برخی ممکن است آنها را صرفاً به‌عنوان حدس یا خرافه رد کنند، این علوم عجیب و پنهان همچنان کسانی را که به دنبال کشف معماهای عمیق هستی هستند مجذوب و مجذوب خود می‌کند.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: