دانلود کتاب شرایط چله نشینی کردن


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۱۷ مهر ۱۴۰۲
نوع فایل
حجم فایل
30 مگابایت
تعداد صفحات
43 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
203 بازدید
۱۵,۰۰۰ تومان ۱۲,۰۰۰ تومان

چله نشینی به این معناست که انسان در مدت چهل روز کمال مراقبت و توجه به خداوند را داشته باشد و سعی بلیغ در ترک گناهان و دوری از محرمات الهی داشته باشد و در این مدت با یاد الهی و ذکر او و عبادت خالصانه شبستان وجودش را از نور و صفا لبریز سازد و زمینه تابش انوار الهی و درخشش آفتاب فطرت را در درون خویش فراهم آورد. کتاب شرایط چله نشینی کردن را تقدیم علاقمندان می‌کنیم.

دانلود کتاب شرایط چله نشینی کردن

چله نشینی:

منظور از چله نشینی و یاد عبادت اربعین در سیر و سلوک عرفانی، مراقبت چهل روزه از خود است، تا از این طریق باطن فرد به آمادگی لازم جهت دریافت حکمت و علوم الهی نایل شود. بسیاری از عرفا و علمای دینی و همچنین در بسیاری از مذاهب و مسالک به چله نشینی اهمیت داده‌اند و این امر را برای تصفیه روح و تزکیه‌ی نفس انجام میدهند.

بنابراین عبادت و اخلاص در بندگی خدا در مدت چهل روز از بهترین اعمال محسوب می‌شود؛ ولی آنچه از طرف خود عرفا هم تذکر داده شده، این است که چله نشینی نباید تبدیل به وسیله‌ای برای گریختن از جامعه و انزوا طلبی باشد.

در چله نشینی در حقیقت این انسان است که با اراده ی خود به سمت خداوند رفته است. از این رو انسان نباید ما بین خود و خداوند حائلی را احساس کند و یا گمان کند که از خداوند دور است، پس توصیه می‌کنیم در این مدت، هر شب مدتی را با دوست (خداوند) خلوت کنیم.

کتاب شرایط چله نشینی کردن:

چله نشینی کردن این نیست که انسان از جامعه، کسب و کار یا تحصیل دست بکشد و منزوی شود و به خیال اربعین به جائی برسد! چله نشینی آن است که انسان 40 روز مواظب قلب و مجاری ادراکی و تحریکی خود باشد؛ نه بر خلاف رضای حق چیزی بیندیشد و نه بر خلاف رضای حق انگیزه‌ای داشته باشد.

عرفا برای مراقبات لازم که در مدت چهل شبانه روز باید رعایت شود دستور العمل‌های خاصی توصیه کرده‌اند که به‌طور کلی شامل بیشترین پرهیز از خوردن‌های بی رویه، عدم خوابیدن زیاد و کمتر سخن گفتن بوده و همت سالک در این مدت باید مصروف در ذکر مدام و عبادت باشد؛ البته می‌دانیم که بر اساس آموزه‌های دینی، چنین رفتارهایی باید در تمام عمر انسان مورد عمل قرار گیرد و محدود کردن آنها به چهل روز، تنها جنبه تمرین و تقویت روحی دارد.

عده‌ای چله نشینی را برای کسب تجربیات معنوی و یا قدرت‌های متافیزیکی و یا بر آورده شدن حاجت‌های خود انتخاب میکنند. عده‌ای هم برای رسیدن به خود شناسی و خدا شناسی تصمیم بر این میگیرند که چهل روز مراقب رفتار، گفتار و اعمال خود باشند تا درهای علم و نبوت الهی را به روی خود بازگشایی نمایند. شما عزیزان مختار هستید که با هر نیتی که دوست دارید چله نشینی را انتخاب نمایید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: