دانلود مقاله نکاتی درباره قبور و اشیای پیدا شده در قبور


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۱ آبان ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
1 مگابایت
تعداد صفحات
2 صفحه
تعداد بازدید
278 بازدید
۱۷,۰۰۰ تومان ۳,۰۰۰ تومان

به یاد داشته باشید مقدار و کیفیت اشیای پیدا شده در قبور و هدایا بستگی به شخصیت و طبقه اجتماعی فرد مدفون شده دارد از روی شکل تدفین ها و اشیاء موجود در آنها صرف نظر از پی بدن به شغل و مرتبه اجتماعی افراد مدفون در آنها و صرف نظر از امکان تعیین فصل و زمان تقریبی فوت و یا تدفین افراد میتوان به برخی از جنبه های اعتقادات مذهبی مردم یک جامعه نیز پی برد این نکته آخری را بخصوص میتوان از روی جهت قبرها و نحوه تدفین قدیمی و قرار دادن افراد و اشیاء و بالاخره نحوه توزیع آنها در قبرها شناسائی کرد. در مقاله نکاتی درباره قبور و اشیای پیدا شده در قبور ارزش قبور و میزان هدایای داخل آن ها را به دقت بررسی میکنیم.

دانلود مقاله نکاتی درباره قبور و اشیای پیدا شده در قبور

قبور باردار:

نشانه‌های قبر باردار می‌توانند نقش مهمی در گنج یابی ایفا کنند. بررسی دقیق نقوش، موقعیت مکانی، حضور سنگ‌ها و سنگرها، مطالعه تاریخ مکان و مشورت با متخصصان می‌توانند به شما کمک کنند تا مکان دفن دقیق و اطلاعات مفهومی و تاریخی از محل دفن را بدست آورید. در نهایت، جستجوی گنج‌ها با توجه به نشانه‌های قبر باردار می‌تواند یک تجربه ماجراجویانه و مفهومی باشد که به شما امکان کشف دفینه‌های با ارزش و داستان باارزش را میدهد.

مقاله نکاتی درباره قبور و اشیای پیدا شده در قبور :

کاربرد اشیاء و نذورات داخل قبرها در ارتباط با اعتقادات مذهبی افراد و بیانگر مرتبه اجتماعی و شغل آنان بوده است اشیاء زینتی معمولا در دسترس زنان و نزدیک دستها و یا سر و جمجمه آنان قرار دارند مهرهایی که در قبور یافت میشوند نشانهای قدرت و کنترل اقتصادی فرد مدفون هستند اشیاء افراد فقیر جامعه اغلب یک لیوان و یا کاسه است و مهرهای یافت شده در قبور احتمالا متعلق به یک گردنبند و یا دستبند یا برای منجوق دوزی لباس بوده و یا جنبه اعتقادی داشته است.

ارزش قبر سنگی به قدرت باستانی محیط و شخص دفن شده بستگی دارد اما شما در محیط قبرستانی که اغلب در نقاط خاص که در دید هستند و در نقاط تک میباشد بیشتر باید به دنبال قبر باشید زیرا قبر افراد ثروتمند را جدا از افراد معمولی دفن میکردند و قبور ارزشمند دارای شاخصه هایی از جمله سنگ های برش دار بزرگتر و زیباتر بودند این قبرها را در ابعاد بزرگ تر و در نقاط خاصی قرار میدادند.

اشیای پیدا شده قبور در نقاط خاص به چند دسته تقسیم میشود که عبارتند از :

  • اشیای مورد استفاده در زندانی روزمره (مانند لیوان، گلدان، کاسه و …)
  • مربوط به مشاغل (سنگ ساب، چاقو تیزکن نوک مته، اره و چاقو و اسکنه و …)
  • مواد غذایی (حبوبات، میوه، تخم پرندگان و گوشت جانوران)
  • آئینی
  • زینتی

تدفین شناسی در قبور:

قبور غیر اسلامی (قبرهای گبری) بیشتر مواقع خلاف جهت قبله مسلمین دفن میشدند بخصوص در دوره ساسانیان که قبور آنها معمولا تدفین در خاک به شکل مستطیل هستند و معمولا قبور ارزشمند را میتوان براساس شاخصه های خاص در قبرستان های ساسانی یافت کرد و عمق کمتری نسبت به قبور دیگر دوران ها دارند و دارای قبرستان های متمرکز تر و ارزشمندتر هستند زیرا حکومت ساسانیان یکی از حکومت هایی بود که قدرت مالی اقشار جامعه بالا رفت به همین دلیل دارای قبور ارزشمندی میباشند.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: