دانلود رساله تدارک سموم، طب دفع زهر


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۲۴ تیر ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
30 مگابایت
تعداد صفحات
28 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
206 بازدید
۱۵,۰۰۰ تومان ۱۰,۰۰۰ تومان

رساله تدارک سموم و طب دفع زهر ، یکی از مهمترین عناوین در تاریخ طب و سم‌شناسی است. این رساله توسط غیاث الدین طبیب، از اشخاص نام‌آور دوران خود، نوشته و کامل شده است. در این رساله، طبیب به بررسی و تحلیل انواع سموم و مواد معرفی شده در ادبیات قدیمی می‌پردازد و نحوه تداخل آنها با بدن انسان را بررسی می‌کند. او همچنین درباره روش‌های دفع زهر در بدن انسان، نیز توضیحاتی می‌دهد.

دانلود رساله تدارک سموم، طب دفع زهر

معرفی رساله تدارک سموم، طب دفع زهر :

در این رساله، غیاث‌الدین به توضیح انواع سمومی که در محیط زندگی عادی فرد قابل دسترس هستند، می‌پردازد. سمومی نظیر سم مار، عقرب و حشرات سمی، میکروب‌ها و ویروس‌ها، مواد شیمیایی و داروها وجود دارند که ممکن است برای انسان خطر ساز باشند. مولف به بررسی نحوه عملکرد این سموم در بدن می‌پردازد و می‌تواند راهنمایی کند که چگونه باید برخوردهای اولیه با این سموم را انجام داد.

در بخش دیگری از این رساله، غیاث‌الدین طبیب به توضیح روش‌های دفع زهر در بدن انسان می‌پردازد. او به تحلیل انواع زهرها و ماده تشنج زاها پرداخته و توضیح می‌دهد که چگونه می‌توان با استفاده از تکنیک‌های دفعی مانند استعمال داروها، شستشوی محل زخم و انجام تمرینات بدنی، این زهرها را از بدن دفع کرد. این رساله به‌عنوان یک منبع ارزشمند در زمینه طب و سم شناسی در ایران و سایر کشورهای اسلامی شناخته می‌شود و برای دانشجویان و پژوهشگران این حوزه اطلاعات قابل استفاده‌ای را فراهم می‌کند.

طب دفع زهر یک شاخه از طب سنتی است که در آن از روش‌ها و تکنیک‌های مختلف برای درمان مسمومیت‌ها با سموم استفاده می‌شود. این روش‌ها براساس تجربیات قدیمی و دانش سنتی توسعه یافته‌اند و در بسیاری از فرهنگ‌ها و سنت‌های مختلف به کار گرفته می‌شوند. طب دفع زهر با استفاده از مواد طبیعی، گیاهان دارویی، عرقیات، روغن‌ها و سایر ترکیبات طبیعی به‌منظور تسکین علائم مسمومیت و جذب سموم از بدن انجام می‌شود. برخی از روش‌های معروف طب دفع زهر شامل استفاده از عسل، نمک، آب لیمو، عرق کاسنی، عرق هندوانه و چای سبز است.

هرچند که طب دفع زهر در بسیاری از موارد می‌تواند مفید باشد، اما در صورت مسمومیت شدید یا در صورت تماس با سموم خطرناک، بهتر است به پزشک مراجعه کنید و نظر و راهنمایی او را دریافت کنید.

فهرست مطالب کتاب طب دفع زهر:

  • مقاله اول. در زهرهای کانی
  • مقاله دوم. در زهرهای روینده
  • مقاله سوم. در زهرهای حیوانی
  • مقاله چهارم. (که مقاله اول است از قسم دوم): در ذکر حشرات
  • مقاله پنجم. در ذکر آنچه بدندان گزد از این حشرات
  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: